Orvos 24
  • Betegségek
  • Információk a gyógyszerekről
No Result
View All Result
  • Betegségek
  • Információk a gyógyszerekről
No Result
View All Result
Orvos 24
No Result
View All Result
Home Információk a gyógyszerekről

Klórfeniramin, metszkopolamin és fenilefrin felhasználás, mellékhatások és figyelmeztetések

by Balla Benjámin, Pharm.D.
28/08/2022
in Információk a gyógyszerekről
0
0
SHARES
2
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Klórfeniramin, metszkopolamin és fenilefrin felhasználás, mellékhatások és figyelmeztetések

Klórfeniramin / metszkopolamin / fenilefrin szisztémás klórfeniramin 4 mg / metskopolamin 1,25 mg / fenilefrin 10 mg (LASER DALLERGY)

Klórfeniramin, metszkopolamin és fenilefrin

Általános név: klórfeniramin, metszkopolamin és fenilefrin [ KLOR-fen-IR-a-meen, METH-skoe-POL-a-meen, FEN-il-EFF-rin ]
Márkanevek: AH-Chew II, Sinodec, Extendryl SR, Prehist D, Extendryl Chews, … mind a 61 márka megjelenítése

Ah-Chew, DA rágható, Omnihist LA, Dura-Vent/DA, Hista-Vent DA, DA II, Liqui-Allergy, Duradryl, Duradryl JR, Drize, Drysec, Ex-Histine, WE Allergy, Chlor-Mes D, Norel S Redur-PCM, Ah-Chew Ultra, Histatab PH, Chlor-Mes, PCM allergia, Re-Drylex Jr., CPM-PE-MSC, Triall, SymPak PDX, ScopoHist-PE, Dehistine, DriHist SR, Nohist Plus, Nohist Plus Jr, Dallergy PE, Ah-Chew Ultra Tannate, Duravent, ScopoHist szirup, Duradryl SR, Duravent-DA, Duradryl Chewable, Allergy DN PE, RelCof PE, RelCof DN PE, Nohist PE

Adagolási formák: szájon át szedhető tabletta, rágható (2 mg-1,25 mg-15 mg); orális tabletta, elnyújtott felszabadulás (8 mg-1,25 mg-20 mg)
Gyógyszerosztály: Felső légúti kombinációk

Mi az a klórfeniramin, metszkopolamin és fenilefrin?

A klórfeniramin egy antihisztamin, amely csökkenti a természetes kémiai hisztamin hatását a szervezetben. A hisztamin tüsszögést, viszketést, könnyező szemeket és orrfolyást okozhat.

A metszkopolamin csökkenti bizonyos szervek váladékát a szervezetben.

A fenilefrin egy dekongesztáns, amely összehúzza az ereket az orrjáratokban. A kitágult erek orrdugulást (orrdugulást) okozhatnak.

A klórfeniramin, a metszkopolamin és a fenilefrin kombinációs gyógyszer, amelyet allergiás, megfázás vagy influenza okozta orrfolyás, tüsszögés, viszketés, könnyező szem és orrmelléküreg-pangás kezelésére használnak.

A klórfeniramin, a metskopolamin és a fenilefrin olyan célokra is felhasználható, amelyek nem szerepelnek ebben a gyógyszeres útmutatóban.

Figyelmeztetések

Ne használjon klórfeniramin, metskopolamint és fenilefrint, ha az elmúlt 14 napban MAO-gátlót szedett. Veszélyes gyógyszerkölcsönhatás léphet fel. A MAO-gátlók közé tartozik az izokarboxazid, a linezolid, a fenelzin, a razagilin, a szelegilin és a tranilcipromin.

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert

Ne használja ezt a gyógyszert, ha allergiás a klórfeniraminra, a metskopolaminra vagy a fenilefrinre.

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert, ha az elmúlt 14 napban MAO-gátlót szedett. Veszélyes gyógyszerkölcsönhatás léphet fel. A MAO-gátlók közé tartozik az izokarboxazid, a linezolid, a fenelzin, a razagilin, a szelegilin és a tranilcipromin.

Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét, hogy biztonságos-e az Ön számára a gyógyszer szedése, ha:

  • asztma vagy COPD, nyálkás köhögés vagy dohányzás, tüdőtágulás vagy krónikus hörghurut okozta köhögés;

  • elzáródás a gyomorban vagy a belekben;

  • vese- vagy májbetegség;

  • magas vérnyomás, szívbetegség, koszorúér-betegség;

  • megnagyobbodott prosztata vagy vizelési problémák;

  • glaukóma;

  • feokromocitóma (mellékvese daganat);

  • pajzsmirigy túlműködés; vagy

  • ha káliumot szed (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).

FDA terhességi kategória C. Nem ismert, hogy ez a gyógyszer károsítja-e a magzatot. Ne használja orvosi tanács nélkül, ha terhes.

Ez a gyógyszer átjuthat az anyatejbe, és károsíthatja a szoptató csecsemőt. Az antihisztaminok és dekongesztánsok szintén lassíthatják az anyatejtermelést. Ne használja orvosi tanács nélkül, ha csecsemőt szoptat.

A mesterségesen édesített hideg gyógyszer fenilalanint tartalmazhat. Ha fenilketonuriában (PKU) szenved, ellenőrizze a gyógyszer címkéjén, hogy a termék tartalmaz-e fenilalanint.

Hogyan kell bevennem a klórfeniramint, a metszkopolamint és a fenilefrint?

Pontosan a címkén található utasításoknak megfelelően vagy az orvos által előírt módon használja. Ne használja nagyobb vagy kisebb mennyiségben vagy az ajánlottnál hosszabb ideig. A klórfeniramin, a metskopolamin és a fenilefrin általában csak rövid ideig szedhető, amíg a tünetek megszűnnek.

Ne adja ezt a gyógyszert 4 évesnél fiatalabb gyermeknek. Mindig kérdezze meg orvosát, mielőtt köhögés- vagy megfázás elleni gyógyszert adna a gyermeknek. A köhögés- és megfázás elleni gyógyszerekkel való visszaélés következtében nagyon kisgyermekek halálát okozhatja.

A rágótablettát lenyelés előtt meg kell rágni.

Ne törje össze, ne rágja meg vagy törje fel a nyújtott hatóanyag-leadású tablettát. Nyeld le egészben.

A folyékony gyógyszert speciális adagmérő kanállal vagy gyógyszeres pohárral mérje. Ha nem rendelkezik dózismérő készülékkel, kérjen egyet gyógyszerészétől.

Ha műtétre vagy orvosi vizsgálatokra van szüksége, előre tájékoztassa a sebészt vagy orvost, ha az elmúlt néhány napban szedte ezt a gyógyszert.

Hívja orvosát, ha tünetei 7 napos kezelés után nem enyhülnek, vagy ha láza van fejfájással, köhögéssel vagy bőrkiütéssel.

Szobahőmérsékleten, nedvességtől és hőtől védve tárolandó. Ne hagyja, hogy a gyógyszer folyékony formája megfagyjon.

Mi történik, ha kihagyok egy adagot?

Mivel ezt a gyógyszert szükség esetén veszik be, előfordulhat, hogy nem az adagolási ütemtervben van. Ha rendszeresen szedi a gyógyszert, vegye be a kihagyott adagot, amint eszébe jut. Hagyja ki a kihagyott adagot, ha már majdnem eljött a következő adag bevételének ideje. Ne vegyen be további gyógyszert a kihagyott adag pótlására.

Mi történik, ha túladagolok?

Kérjen sürgősségi orvosi segítséget, vagy hívja a Poison Help vonalat az 1-800-222-1222 számon.

Mit szabad kerülni a klórfeniramin, a metszkopolamin és a fenilefrin szedése közben?

A klórfeniramin, a metskopolamin és a fenilefrin homályos látást okozhat, vagy ronthatja a gondolkodást vagy a reakciókat. Legyen óvatos, ha vezet, vagy bármit csinál, amihez ébernek kell lennie és tisztán látnia kell.

Az alkoholfogyasztás fokozhatja a klórfeniramin bizonyos mellékhatásait.

Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét, mielőtt bármilyen más megfázás, köhögés, allergia vagy alvás elleni gyógyszert használna. Számos kombinált gyógyszer tartalmaz antihisztaminokat és dekongesztánsokat. Bizonyos termékek együttes szedése azt okozhatja, hogy túl sok bizonyos gyógyszerhez jut. Ellenőrizze a címkén, hogy a gyógyszer tartalmaz-e antihisztamint vagy dekongesztánst.

A klórfeniramin, a metszkopolamin és a fenilefrin mellékhatásai

Kérjen sürgősségi orvosi segítséget, ha allergiás reakcióra utaló jelek bármelyikét észleli: csalánkiütés; nehéz légzés; az arc, az ajkak, a nyelv vagy a torok duzzanata.

Ez a gyógyszer súlyos mellékhatásokat okozhat. Hagyja abba a gyógyszer alkalmazását, és azonnal hívja orvosát, ha:

  • kevés vagy egyáltalán nincs vizelés;

  • gyors, lüktető vagy szabálytalan szívverés;

  • sápadt bőr, gyengeség, légszomj; vagy

  • remegés, hallucinációk, súlyos szorongás.

A klórfeniramin, a metszkopolamin és a fenilefrin gyakori mellékhatásai a következők lehetnek:

  • homályos látás, fejfájás, szédülés;

  • száj-, orr- vagy torokszárazság;

  • hányinger; vagy

  • idegesnek vagy nyugtalannak érzi magát.

Ez nem a mellékhatások teljes listája, és előfordulhatnak más mellékhatások is. Hívja orvosát orvosi tanácsért a mellékhatásokkal kapcsolatban. A mellékhatásokat bejelentheti az FDA-nak: 1-800-FDA-1088.

Milyen egyéb gyógyszerek befolyásolják a klórfeniramin, a metskopolamin és a fenilefrint?

A klórfeniramin, metszkopolamin és fenilefrin alkalmazása előtt kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét, ha más gyógyszert is használ, beleértve a vényköteles és vény nélkül kapható gyógyszereket, vitaminokat és gyógynövénykészítményeket. Egyes gyógyszerek nem kívánt vagy veszélyes hatásokat okozhatnak, ha együtt alkalmazzák őket. Nem minden lehetséges kölcsönhatás szerepel ebben a gyógyszeres útmutatóban.

Ha ezt a gyógyszert más olyan gyógyszerekkel együtt szedi, amelyek álmosságot okoznak vagy lassítják a légzést, ronthatja ezeket a hatásokat. Kérdezze meg kezelőorvosát, mielőtt altatóval, kábító fájdalomcsillapítóval, izomlazítóval vagy szorongás, depresszió vagy görcsrohamok kezelésére szolgáló gyógyszerrel együtt szedné a klórfeniramin, a metskopolamin és a fenilefrint.

További információ

Ne feledje, hogy ezt és az összes többi gyógyszert tartsa távol a gyermekektől, soha ne ossza meg gyógyszereit másokkal, és ezt a gyógyszert csak az előírt javallatra használja.

Mindig forduljon egészségügyi szolgáltatójához, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az ezen az oldalon megjelenő információk az Ön személyes körülményeire vonatkoznak.

Kapcsolódó cikkek

A menopauza utáni vérzés nem mindig jelenti azt, hogy rákos megbetegedésről van szó
Betegségek

A menopauza utáni vérzés nem mindig jelenti azt, hogy rákos megbetegedésről van szó

11/05/2026
Tizenkétujjúbél-rák: tünetek, okok, diagnózis és kezelés
Betegségek

Tizenkétujjúbél-rák: tünetek, okok, diagnózis és kezelés

11/05/2026
A Tamiflu (oseltamivir) 6 mellékhatása és azok enyhítésének módja
Betegségek

A Tamiflu (oseltamivir) 6 mellékhatása és azok enyhítésének módja

08/05/2026
A nagylábujj ízületének duzzadását és fájdalmát okozó állapotok
Betegségek

A nagylábujj ízületének duzzadását és fájdalmát okozó állapotok

08/05/2026
Erős gyomorgörcsök a has felső részén: okok és kezelés
Betegségek

Erős gyomorgörcsök a has felső részén: okok és kezelés

08/05/2026
Trichomonas-fertőzés: tünetek, szövődmények, diagnózis és kezelés
Betegségek

Trichomonas-fertőzés: tünetek, szövődmények, diagnózis és kezelés

08/05/2026

Discussion about this post

Legújabb cikkek

A menopauza utáni vérzés nem mindig jelenti azt, hogy rákos megbetegedésről van szó

A menopauza utáni vérzés nem mindig jelenti azt, hogy rákos megbetegedésről van szó

11/05/2026
Tizenkétujjúbél-rák: tünetek, okok, diagnózis és kezelés

Tizenkétujjúbél-rák: tünetek, okok, diagnózis és kezelés

11/05/2026
A Tamiflu (oseltamivir) 6 mellékhatása és azok enyhítésének módja

A Tamiflu (oseltamivir) 6 mellékhatása és azok enyhítésének módja

08/05/2026
A nagylábujj ízületének duzzadását és fájdalmát okozó állapotok

A nagylábujj ízületének duzzadását és fájdalmát okozó állapotok

08/05/2026
Erős gyomorgörcsök a has felső részén: okok és kezelés

Erős gyomorgörcsök a has felső részén: okok és kezelés

08/05/2026
Trichomonas-fertőzés: tünetek, szövődmények, diagnózis és kezelés

Trichomonas-fertőzés: tünetek, szövődmények, diagnózis és kezelés

08/05/2026
Orvos 24

Pontos és hasznos információkat és ismereteket nyújtunk a betegségekről, tünetekről, betegségek kezeléséről, egészségügyi ellátásról.

Lépjen kapcsolatba velünk: khaobanmuang@gmail.com

No Result
View All Result
  • Betegségek
  • Információk a gyógyszerekről